onderhandelingen

CAO Kinderopvang – nieuws ??

Deel deze informatie !
  • 6
    Gedeeld

Bijna medio februari 2020 en nog steeds geen nieuws over een onderhandelaarsakkoord voor een nieuwe cao Kinderopvang 2020. Iedereen in de branche is wel heel erg nieuwsgierig naar wat nu de uitkomsten gaan worden.

Wat weten we wel over de cao kinderopvang ?

Kennis onvoldoende : nadat 1.131 respondenten mee hebben gedaan aan de kennistest is de score een 3,8 ! Dat is een ruime onvoldoende ! Heb jij nog niet meegedaan aan deze test ? Doe dan nog snel mee ! Wij sluiten deze test wanneer er een nieuwe cao is, met mogelijk nieuwe aanpassingen en regels.

60 % wil meer geld : op de vraag wat men als belangrijkste wens heeft voor de nieuwe cao geeft circa 60 % aan meer salaris te willen, hetzij als loonsverhoging, hetzij als eindejaarsuitkering. Circa 40 % ziet het liefste een maatregel die de werkdruk zou verlagen.

In de laatste maanden is de wens voor meer salaris aardig gestegen van gezamenlijk zo’n 50 % medio oktober tot 60 % medio februari.

11-2-202023-11-201916-10-2019
Loonsverhoging 35,18%36,74%26,79%
Eindejaarsuitkering25,53%22,70%24,88%
Lagere BKR (minder kinderen per PM)12,12%12,91%11,96%
Kortere werkdagen4,12%4,11%7,66%
Minder werkdruk7,41%7,38%7,66%
Anders / geen van overige keuzes3,41%3,97%6,22%
Minder administratieve taken3,18%3,69%4,31%
Extra taakuren4,00%3,40%3,83%
Seniorenverlof2,82%2,84%3,83%
Meer verlofuren2,24%2,27%2,87%
Eindtotaal100,00%100,00%100,00%

Wat is voor de jou de belangrijkste wens die je graag terugziet in de cao Kinderopvang? Dat kan je op deze pagina aangeven.

Volgt u ons al op Facebook ?

[adrotate group=”5″]

Duidelijke informatie over de Kinderopvang

Enable Notifications    Ok No thanks